SBN Adfahrer334 dage fyldt med læring, vidensdeling og nye opdagelser er gået.

Vi har startet forberedelserne til det nye år; som eksempel er vores valgkomité igang med at finde nye medlemmer der skal være med til at føre SBN i 2019. 

Är du intresserad av volontär arbete i SBN hör av dig!

Vi letar alltid efter trevliga medmänniskor som är nyfikna på ny teknik och drivs av en önskan att förbättra processer. Det bästa SBN mötet bidrar till att göra livet enklare och trevligare för kollegor och medmänniskor genom medvetenheten om möjliga, fungerande och smarta lösningar och hur man får dem på plats.

Vi behöver dig som är intresserad av business perspektivet.
SBN har varit och ska vara en stark röst i samarbetet med SAP. En viktig roll är att ge våra medlemmar styrka och kunskap i det stora förändringsarbetet som ligger framför våra medlemmar. Vi har bidragit till att empati ligger högt på dagordningen hos SAP genom vårt internationella engangemang. Empati och förståelse för andras situation är viktigt när stora kontrakt ska göras om. Kontrakt som representerar de lösningar som med åren blivit hjärta och lunga hos våra medlemsföretag.
 

Vi behöver alltid personer med branschkunskap. Det är en stor fördel om man brinner för processförbättring med IT lösningar som stöd. Inom Retail och SAPs nya C/4HANA lösningar specifikt men alla områden är intressanta. Vi tar gärna hjälp av en person som ser arbete i SBN som ett sätt att förlänga yrkeslivet efter sin pension. Unga som är i början av sin karriär eller kanske fortsatt på skola är också välkomna likväl som alla de som vi jobbar med till daglig. Så har du lust att bli litt mer aktiv - Hör av dig!

Vores medlemsmøder for 2019 er også publiceret.

Læs mere om året der er gået og husk at markere kommende datoer relevante for dig, allerede nu.

https://www.sap-sbn.no/no/nyheter/5051/kalenderen-for-vårens-aktiviteter-er-satt

 

Ring eller sänd mig (Eva-Maria) en e-post: em(at)sbn.no +46 70 5697808.
Du kan också kontakta valgkomité som leds av Andries van Bruggen på telefon +47 930 18 916

Skrevet af Eva-Maria Fahrer den 29.11.2018 07:14
Sverige (Hovedkontor)

Adfahrer AB
Postboks 131
182 12 Danderyd
Sverige
E-mail: info@adfahrer.com

Norge

Adfahrer AB
Postboks 111
0212 Skøyen, Oslo
Norge
E-mail: info@adfahrer.com


Kontakt | Imprint
© Adfahrer AB 2019